MĚLNICKÝ SPORT


Stříbrná medaile mělnického boxera Rudolfa Kraje
na letních olympijských hrách v Sydney


1. Lední hokej

Zímní stadión

Hokej byl na Mělníku mezi veřejností bezesporu nejoblíbenějším sportem. Pamětníci nedají dopustit na legendární vojenský klub VTJ Mělník, který ve své době zaznamenával skvělé úspěchy. Po ukončení jeho působení hokejový život ve městě prakticky zanikl. Zimní stadión na Podolí začal sloužit jen rekreačním hráčům a pozvolna chátral.
Dlouhá léta jsme si o kvalitním hokeji na Mělníku mohli nechat jen zdát. V sezóně 1999/2000 se vše obrátilo k dobrému. Domácí prostředí zde našly dned dva hokejové kluby. Především HC 99 TL Mělník, který byl účastníkem 1.DZ ligy v České republice. Avšak ihned po první, mimochodem velmi úspěšné sezóně, klub zanikl z důvodů, které příznivcům dodnes nebyly objasněny.
Současnost mělnického hokeje představuje HC Junior Mělník. Kompletní informační servis naleznete na oficiáních stránkách.

 


2. Fotbal

Dlouholeté divizní mužstvo EMĚ Mělník v polovině 90. let postoupilo do České fotbalové ligy - třetí nejvyšší soutěže. Zde odehrálo několik sezón a stalo se stabilním účastníkem soutěže.
Elektrárna Mělník - hlavní sponzor oddílu - byla v roce 1999 nucena z finančních důvodů odstoupit od sponzorování klubu. Tím se jen prohloubila dlouhotrvající finanční krize a výsledkem byl zánik mužstva dospělých. Z Mělnického fotbalu zbyla jen samostatně fungující mládežnická družstva.
Na území města působí oddíl Liberta Pšovka, hrající stejnou soutěž. Těsně za hranicemi Mělníka se nachází klub SK Slavia Velký Borek.3. Tenis

Tenisový oddíl SK Mělník má dlouholetou tradici. První kurty se na polabí objevily již v roce 1922. Dnes tento oddíl úspěšně vzkvétá a rozšiřuje se o další antukové dvorce. Klub nabízí závodním hráčům členství ve svých řadách a hráčům rekreačním pronájem tenisových kurtů na Polabí. Mnohem více se o mělnickém tenisu dozvíte na jeho vlastní oficiální internetové adrese http://www.tenis-melnik.cz.

 


4. Sokol Mělník

I tělovýchovná jednota Sokol je ve městě již legendární. Tyršův dům zde stojí již od nepaměti. Zdejší Sokol vzal pod svá křídla mnoho sportovních odvětví - basketbal, odbíjenou, karate, judo, aerobic, gymnastiku, kulturistiku a mnoho dalších.

 


5. Klub veslařů mělnických 1881

Tento úspěšný klub po dlouhá léta vychovává talenty českého veslování. Sídlí na Labi přímo pod městem a z protějšího břehu je dobře viditelný. Lidé spjatí s mělnickým veslováním dosáhli již v tomto sportu mnoha úspěchů. Často se o nich dozvídáme z regionálního i celorepublikového tisku. Internetové stránky najdete na http://www.kvm1881.cz/.

 


6. Házená

Ve sportovním areálu "Na polabí" sídlí klub "1.HC Wendy Mělník". Úspěšné družstvo dospělých je dobrým vzorem pro 70 mladých házenkářů, které klub vychovává. Veškeré informace o oddílovém dění jsou k vidění na internetových stránkách http://www.hazenamelnik.cz/.

 


7. Jezdecký klub Mělník

Na mělnicku si koně zachovávají stále své pevné místo a to je bezesporu velmi dobře. Hlavní zásluhu na tom mají nadšení lidé v jezdeckém areálu "Na podkově", který se nachází na severní hranici města. Stal se centrem chovatelství koní i jezdeckého sportu. V areálu se každoročně pořádají parkurové závody s hojnou účastí soutěžících i diváků. Tyto akce jsou spojeny s možností prohlídky celého areálu. Pro zájemce jsou připraveny projížďky na koních v okolí. Mělnické koně a jejich žokejové získávají úspěchy i v mezinárodním měřítku. Více informací získáte na stránkách http://www.jkmelnik.cz.

 


8. Krasobruslení

Tělovýchovná jednota TJ Kraso sídlí na mělnickém zimním stadiónu. Stará se zde o výchovu mladých talentů českého krasobruslení. Pořádá i společenské akce, mj. známý a oblíbený rej masek na ledě. Web: http://www.sweb.cz/tjkrasomelnik/.


9. Mělnická jizerská padesátka

Jak již sám název napovídá, tato akce má mnoho společného s lyžováním. Nekoná se však v zimě, ale v létě. Proč? Protože v zimě je sníh a to přece není ono! Lyžařské závody uprostřed léta, v plné výzbroji a ještě ke všemu přímo na náměstí - to jinde než na Mělníku neuvidíte! Skvělý nápad, úžasná akce, spousta zábavy - to je mělnická jizerská padesátka. Internetové stránky můžete navštívit na http://www.bezky.cz.

 


10. Běh kokořínským údolím

Pro příznivce sportu a milovníky přírody zároveň byl již roku 1970 založen běh kokořínským údolím. Pod heslem "Pravda, láska a spravedlnost zvítězily" se vytrvalci každoročně vydávají na trasu Mělník (náměstí) - Pšovka - Chloumek - Lhotka - Štampach - Harasov a zpět. Délka závodu je 25km. Druhý den sice trochu bolí nohy, ale skvělý pocit převládá. Proto lze běh kokořínským údolím jen doporučit. Chcete-li udělat něco pro své zdraví, pro dobrý pocit a poznat nádhernou přírodu kokořínska, neváhejte se zůčastnit příštího ročníku. Běh kokořínským údolím má i klub svých věrných přátel. Informace získáte na telefonu 315 625 628.

 


11. Plochá dráha Mšeno

Tento sport má sice od Mělníka již trochu dál, ale je třeba se o něm zmínit, protože se jedná o nejvýznamnější akci motoristického sportu v okolí. Ve Mšeně na stadionu se konají tradiční závody plochodrážních motocyklů, častokrát i s mezinárodní účastí. Výjimkou nejsou juniorské šampionáty evropského a světového měřítka.

 


12. Cyklistika a cykloturistika

Vyjížďky na kolech po okolí Mělníka, zejména do nádherného prostředí Kokořínska pořádá mělnický cykloturistický klub Mike. Potřebné informace naleznete na jeho vlastních internetových stránkách

 


13. Plavecký bazén a koupaliště

Pro zájemce o plavání a vodní radovánky má Mělník velice pěkný areál. Letní otevřené koupaliště se nachází v útulném prostředí se spoustou zeleně. Nabízí mnoho bazénů a skutečně každý si zde najde to své. K dispozici je i tobogán, asfaltové i pískové hřiště, stolní tenis, zábavná místa pro děti a občerstvení. Na koupališti se rozhodně nudit nebudete a zde strávené letní odpoledne pro Vás bude velmi příjemnou relaxací.

Mělnické koupaliště

Rozsáhlou rekonstrukcí prošel mělnický plavecký bazén, V něm najdete malý bazének pro nejmenší děti a pro ostatní velký 25 metrový bazén se skokanskou věží. K dispozici je i sauna a posilovna. Před či po návštěvě bazénu si můžete dopřát občerstvení nebo kompletní jídlo v minirestauraci v přízemí. Vřele doporučuji - vaří zde výborně a přitom levně.

Mělnický bazén

 

 

Mělnické stránky
regionální info server
 česká verze 2.5 
publikováno se souhlasem města
webdesign + obsah: © 2000 Ing. Libor Kurzweil